odzież

Kurtka na nowy sezon

Projektanci mody co sezon prezentują swoją wizję tego jak powinna wyglądać modnie ubrana kobieta. Wiele pań inspiruje się ich propozycjami i co kilka miesięcy kupuje nowe ubrania, które w danym sezonie są najmodniejsze.

Oczywiście w obecnych czasach coraz więcej mówi się o tym, by zmniejszać konsumpcjonizm i wybierać staranniej elementy swojej szafy. W końcu przemysł modowy zużywa mnóstwo czystej wody, zanieczyszcza środowisko, a zużyte ubrania są takimi samymi śmieciami jak plastik. Właśnie z tego powodu warto zaopatrzyć się w klasyczne ubrania, które będą służyć przez wiele lat. Przykładem mogą być ramoneski, które Polki pokochały niemal od razu. Co sezon królują na sklepowych wieszakach i nie inaczej będzie także teraz. Kurtki są modne, funkcjonalne i świetnie sprawdzą się, gdy przyjdzie ochłodzenie.

Ponadto można je także wykorzystać letnimi nocami, gdy powietrze nie jest już tak rozgrzane jak w samym szczycie lata. Tego typu kurtki jesienne damskie mogą stanowić świetną bazę do stylizacji i nadawać jej nieco rebelianckiego charakteru. Pozostaje tylko dobrać odpowiednie dodatki i można od razu zawojować świat w nowym ubraniu. Ogromną zaletą skórzanych kurteczek jest ich uniwersalność, ponieważ łączą się zarówno z jeansami i koszulką, jak i balową spódnicą. Właśnie dlatego panie zakładają je na mniejsze, jak i na większe wyjścia. Wystarczy spojrzeć na ulicę, by zobaczyć jak wiele zwolenniczek ramonesek jest im wierna. I tylko raz na jakiś czas zdradzają je z innym klasykiem jakim jest trencz.